Pancerne laptopy

Laptopy to nasi najwierniejsi, codzienni towarzysze. Razem z nimi podróżujemy, przemieszczamy się, spożywamy posiłki. Na nich uczymy się, pracujemy, gramy. Ta funkcjonalność nowoczesnych komputerów sprawia, że urastają one powoli do rangi przedłużenia ręki. Tyle tylko, że tak samo, jak nadużywaną dłoń można skaleczyć – laptop codziennego użytku równie łatwo ulega awariom.

„Spadł mi laptop – co robić?”, „Zalałem laptop kawą!”, „Jajecznica upadła mi na klawiaturę laptopa, pomocy!” – to oczywiście wyrwane z kontekstu wpisy na tematycznych, poświęconych laptopom forach. Ich mnogość pokazuje jednak dobitnie rozmiar problemu – często używane laptopy nie tylko szybko się eksploatują. Jeszcze szybciej – ulegają mechanicznym, spowodowanym naszym gapiostwem lub roztargnieniem uszkodzeniom.

Producenci nowoczesnych laptopów mają na taki stan rzeczy rozwiązanie – laptopy pancerne! Obudowa takich laptopów często wygląda jak obudowa zwykłych, „niepancernych” komputerów. To tylko pozory! Laptopy takie, zbudowane są bowiem ze wzmocnionych materiałów, które zabezpieczają nie tylko zgromadzone dane, ale i cały mechanizm komputera. Dodatkowo, pancerne laptopy mają wzmocnione zawiasy, posiadają moduły tłumiące drgania ekranu czy wbudowane, odporne na zalanie klawiatury.

Jak obiecują producenci – pancerne laptopy są bardzo żywotne i potrafią przetrwać poważne zamoczenie czy upadek z naprawdę dużej wysokości. Przy okazji, takie modele są drogie. Bardzo drogie. Wyśrubowana cena powinna być w związku z tym motywacją do tego, aby o laptopy dbać. Tak, jak o własną rękę.